Platform over design en techniek in de keuken-, woon-, en badkamerbranche
Huisbeurs van Kempa Products als inhoudelijk platform voor professionals
Een achthonderdtal klanten bezocht de beurs, van schrijnwerkers, interieurbouwers tot keukenfabrikanten.

Huisbeurs van Kempa Products als inhoudelijk platform voor professionals

Waarom nog deelnemen aan een grote vakbeurs als je er nauwelijks tijd hebt voor grondige gesprekken? Die vraag lag aan de basis van Kempa Products om het klassieke beursmodel los te laten en resoluut te kiezen voor een eigen huisbeurs. Met Wood Expo Kempen bouwde het bedrijf samen met Rogiers Herentals een kleinschalig, maar inhoudelijk sterk alternatief uit, volledig op maat van de vakmens.

Kempa Products staat al meer dan dertig jaar bekend als partner voor professionele interieurbouwers en schrijnwerkers. Vanuit een industriële schrijnwerkerij produceert het bedrijf hoogkwalitatieve interieurelementen uit hout, volledig op maat en afgewerkt volgens de wensen van de klant. Daarnaast beschikt Kempa over een industriële lakkerij en poederlakkerij, waar onbewerkte onderdelen worden afgewerkt met vakmanschap en precisie. Die doorgedreven kennis van het productieproces vormt ook de basis van hoe Kempa Products naar communicatie met de vakman kijkt. Deze insteek ligt aan de basis van de huisbeurs die ze eind vorig jaar organiseerden.

“We stonden vroeger op Prowood, maar merkten dat de return niet meer klopte met de investering”, vertelt Paul Maeyninckx van Kempa Products. “Je ziet er veel volk, maar je mist de rust en de tijd om grondig in gesprek te gaan. Bovendien toon je op een grote beurs enkel wat je maakt, maar niet hoe je dat doet.”

Kempa organiseerde al langer opendeurdagen, maar de ware versnelling kwam er toen machineleverancier Rogiers zich als buur en partner vestigde. “Rogiers zocht een uitvalsbasis in de Kempen, wij hadden ruimte en dezelfde visie op vakmanschap. Van daaruit is het idee gegroeid om samen iets te doen.” Het concept werd verder uitgebouwd met een beperkt aantal leveranciers, uitsluitend partners van Kempa Products en Rogiers. In totaal nam een tiental exposanten deel, elk ingebed in de workflow waar hun product of dienst thuishoort: van plaatmateriaal en gereedschappen tot slijpdiensten en afwerking. Een achthonderdtal bezoekers volgde een logische rondgang doorheen een draaiende productieomgeving. “Dat is het grote verschil”, zegt Maeyninckx. “Ze lopen door een fabriek die gewoon in werking is en zien niet alleen het eindresultaat, maar ook alles wat eraan voorafgaat.”

Huisbeurs van Kempa Products als inhoudelijk platform voor professionals 1
Een blik achter de schermen tot in de toonzaal.

Tijd voor de vakman

De doelgroep is duidelijk: schrijnwerkers, interieurbouwers en keukenfabrikanten. Klein en groot, vaak zelfs met het volledige team. “Voor veel bedrijven is het ook een vorm van teambuilding. Bovendien draait het hier minder om nieuwigheden en meer om inzicht”, zegt Maeyninckx. “Hoe werken processen samen? Waar zitten optimalisaties? En hoe kan samenwerking in de keten sterker? We merken ook dat de bezoekers hier vaker wat langer blijven hangen om na te praten en om ervaringen uit te wisselen.” Die kruisbestuiving werkt ook voor de exposanten. Alle partners keerden terug na de vorige editie, en de vraag om deel te nemen groeit. Toch trapt Kempa Products bewust op de rem. “We willen geen mini-Prowood worden. De kleinschaligheid is net onze troef.”

Huisbeurs van Kempa Products als inhoudelijk platform voor professionals 2
Bezoekers blijven hier vaker wat langer hangen om na te praten en om ervaringen uit te wisselen.

Vooruitkijken: modulariteit en structuur

Naast de terugblik kijkt Kempa Products ook vooruit. Maeyninckx ziet modulariteit als een belangrijke uitdaging voor de sector. “Puur maatwerk blijft bestaan, maar willen we kwaliteit breed toegankelijk houden, dan moeten we nadenken over slimmere, meer gestandaardiseerde oplossingen.” Die evolutie vraagt ook een sterkere interne structuur, digitalisering en duurzame keuzes. “Daar werken we continu aan, samen met onze klanten en partners.”

Sinds kort maakt Kempa Products deel uit van een groter geheel: het bedrijf werd overgenomen door Kaliber Maatwerk uit Herentals, een organisatie gespecialiseerd in werkgelegenheidskansen voor mensen met afstand tot de arbeidsmarkt. De bestaande merknaam blijft behouden, maar de samenwerking met Kaliber moet de productie organisatorisch versterken en extra kansen bieden om vakmanschap te combineren met sociale meerwaarde.

De volgende editie van Wood Expo Kempen staat gepland binnen drie jaar. Het format blijft behouden: kleinschalig, inhoudelijk en dicht bij de realiteit van de werkvloer. Precies waar de vakman het meest aan heeft. 

Gerelateerde artikelen

*“ zeigt erforderliche Felder an

Dieses Feld dient zur Validierung und sollte nicht verändert werden.

Stuur ons een bericht

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten