In de wereld van meubelbeslag telt niet alleen de functie. Ook het design speelt een steeds belangrijkere rol in interieurprojecten. Dat weet ook Hranipex, het bedrijf achter het merk RIEX. Met een sterke focus op esthetiek, gebruiksgemak en innovatie bouwt Hranipex gestaag aan een reputatie als betrouwbare partner voor interieurprofessionals. Tijdens Interzum zette Hranipex zijn ambities met het merk RIEX kracht bij met een reeks opvallende nieuwigheden: van verfijnde grepen tot slimme schuifdeursystemen en tijdwinst in de werkplaats.
Hranipex is een toonaangevende Europese leverancier van meubelcomponenten en -beslag. Vanuit het hoofdkantoor in Tsjechië bedient het bedrijf meer dan zestig landen met een breed gamma aan producten, van kantenband en lijmen tot technische oplossingen voor meubelproductie. Met innovatie, kwaliteit en klantgerichtheid als drijfveren biedt Hranipex topmerken aan waarin esthetiek, functionaliteit en montagegemak samenkomen.
RIEX is een van de merken in Hranipex’ portefeuille. Het merk timmert stevig aan de weg binnen de wereld van meubelbeslag. Met een ruim assortiment aan designgrepen, schuifdeursystemen en ladegeleiders combineert het merk esthetiek met praktische toepasbaarheid. Tijdens de afgelopen editie van de internationale vakbeurs Interzum presenteerde Hranipex een reeks innovaties onder het RIEX-label, gericht op efficiëntie, eenvoud in montage en een verfijnde uitstraling.
De Riex Touch-collectie staat centraal in de designvisie van het merk. Hierin worden grepen niet alleen als functionele onderdelen gezien, maar als zichtbare elementen van het meubelontwerp. De vormgeving is ingetogen en strak, met hoogwaardige materialen en afwerkingen die passen in uiteenlopende interieurstijlen, van modern minimalistisch tot klassiek tijdloos.
Elke greep is ontworpen met aandacht voor zowel ergonomie als esthetiek, wat het merk volgens Hranipex een interessante keuze maakt voor interieurprofessionals die waarde hechten aan detail en afwerking.
Tijdens Interzum introduceerde Hranipex twee nieuwe schuifdeursystemen: Riex VR30 en VR31. Beide systemen zijn ontworpen voor inbouwkasten en bieden een plaatsbesparende oplossing met een eenvoudige montage.
Riex VR30 is een frameloos systeem, geschikt voor panelen van 18 millimeter, met selecte compatibiliteit voor 16 en 19 millimeter dikte. Het systeem gebruikt identieke rails voor boven en onder, wat de montage vereenvoudigt en het voorraadbeheer efficiënter maakt.
De tweede variant, Riex VR3, is een framesysteem voor lichtere vullingen zoals 10 millimeter panelen of glas. Door de aluminium profielen en geruisloze geleiding is het systeem zeer geschikt voor luxe kledingkasten of schuifwanden met een verfijnde uitstraling.
Beide systemen delen een uniforme railstructuur, wat flexibiliteit in toepassing mogelijk maakt zonder afbreuk te doen aan stabiliteit of design.
Naast het designgerichte beslag presenteerde Hranipex op Interzum ook de NU 80-ladegeleider. Een technische innovatie gericht op tijdsbesparing in productie. In tegenstelling tot gangbare geleiders die werken tot maximaal 16 millimeter zijwanddikte, maakt de NU 80 het mogelijk om direct 18 of 19 millimeter panelen als zijwand te gebruiken, zonder sponning uit te frezen.
Voor interieurbouwers betekent dit een efficiënter proces en minder afhankelijkheid van extra bewerkingen of gespecialiseerd gereedschap. Daarmee is de NU 80 een slimme keuze voor zowel maatwerkprojecten als serieproductie.