Van 20 tot 25 september verzamelt de internationale keukenbranche zich weer in het Duitse Löhne. De veertiende editie van area30, het trefpunt bij uitstek voor professionals die met visie en vakmanschap de toekomst van de keuken vormgeven, opent opnieuw de deuren. “In een economische context die uitdaagt tot aanpassing en innovatie, blijft area30 een baken van stabiliteit en vooruitgang”, klinkt het bij organisator Trendfairs.
Wat in 2011 begon als een klassiek beursconcept is vandaag een breed gedragen event voor keukenstudio’s, speciaalzaken, projectplanners, ontwerpers en in toenemende mate ook schrijnwerkers en interieurbouwers. De locatie is zeer goed gekozen. Löhne bevindt zich in het hart van de Duitse keukenmeubelindustrie en dat betekent korte lijnen tussen producenten en vakhandel. Meer dan tweehonderd merken dragen bij aan de lokroep waaraan ongeveer 12.000 bezoekers vorig jaar niet konden weerstaan. Het epicentrum van wat in Duitsland de ‘Keukenherfst’ wordt genoemd ligt dus in Löhne.
De term vakbeurs dekt niet langer het plaatje van area30, inhoudelijk platform des te meer. Kennisdeling krijgt namelijk een steeds belangrijkere plaats tijdens de zesdaagse van Löhne. Sylvia Rasek van beursorganisator Trendfairs: “Een interessant programma vol prikkelende presentaties staat klaar. Storytelling, klantbeleving, duurzaamheid, digitale innovatie: de thema’s zijn brandend actueel voor alle keukenprofessionals. In Duitsland maar ook in België, Nederland en ga zo maar door. De herlancering van de Innovation Area onderstreept eveneens onze inhoudelijke koers. Zowel nieuwe spelers als gevestigde merken krijgen hier de ruimte om te experimenteren met compacte, laagdrempelige beursconcepten. De Innovation Area is tegelijk een ontmoetingsplek waar ideeën, ontwerpen en verhalen elkaar kruisen.”
De focus op de nieuwste keukentrends, technieken en uiteraard ook producten wordt niet vergeten. Van werkbladen tot verlichting, van slimme toestellen tot duurzame materialen, het hele productpalet is aanwezig op de beursvloer. De mix tussen product- en conceptpresentaties en de mogelijkheid om te netwerken, inspiratie te vergaren en te ontspannen geeft aan area30 haar uniek karakter. Tegelijkertijd houdt de organisatie de vinger aan de pols. Zo is de extra benadering van de schrijnwerkerijsector nieuw dit jaar. Inhoudelijke sessies en productpresentaties worden afgestemd op deze doelgroep die, zeker ook in België, traditioneel een grote rol speelt in maatwerkprojecten. “We beantwoorden hiermee aan een duidelijke marktbehoefte en nodigen een meer divers bezoekersprofiel uit”, legt Rasek uit.
Wie vooruit wil, kijkt ook vooruit. Wie de keuken van morgen wil begrijpen, vindt vandaag in Löhne antwoorden op concrete vragen. Rasek: “Innovatieve producten, strategisch marktnieuws, nieuwe contacten of een frisse blik op waar de keukensector naartoe beweegt, area30 biedt een waardevolle context om die inzichten op te doen. Hier vind je op één compacte locatie een Europees aanbod en voldoende inspiratie om thuis mee aan de slag te gaan.”