De wereld van de keukenwerkbladen staat niet stil. Steeds meer nieuwe kleuren en realistischere designs, een groeiende focus op duurzaamheid en verbeterde productietechnieken. Een nieuw materiaal, dat gebeurt veel minder frequent. Cosentino brengt daar verandering in met Eclos. Vanaf vandaag is dit materiaal in avant-première beschikbaar bij Louis Culot.
“We schrijven 1990 als Cosentino Silestone lanceert”, herinnert Tim Culot van Louis Culot zich. “Een specifieke samenstelling van verschillende componenten gaf het materiaal enkele bijzonder interessante eigenschappen voor gebruik in keukens en badkamers. Die samenstelling werd door Cosentino in 2020 aangepast. Belangrijkste reden om dit te doen? De veiligheid bij productie en bewerking. Het oorspronkelijke Silestone bevatte een aanzienlijke hoeveelheid kwarts wat op zijn beurt kristallijn silica bevat. Dat veroorzaakt flink wat stof als je dat zaagt of slijpt. Bij Silestone 2.0 is het percentage kwarts, en dus ook kristallijn silica, echt heel veel lager. Dankzij hun HybriQ-technologie slaagt Cosentino erin om een veiliger materiaal te creëren met nog steeds dezelfde karakteristieken.”

Fast forward naar 2013 en de introductie van Dekton. Glas, porselein en kwarts worden via een geavanceerd productieproces onder extreem hoge druk en temperatuur samengeperst. Het resultaat is een ultracompact materiaal dat zeer goed bestand is tegen hitte, krassen, vlekken en uv-straling. Cosentino bouwde de voorbije jaren een enorme range aan kleuren. “De genoemde eigenschappen en het onderhoudsgemak zijn precies de redenen waarom Dekton zo populair is geworden”, weet Culot. “De eerste plaat Dekton in België? Verwerkt door Louis Culot. Een bijzondere mijlpaal die we met Eclos mogen herhalen. We zijn zeer trots het vertrouwen van Cosentino te krijgen om als eerste met een nieuw materiaal te mogen werken. Hoewel de officiële lancering in België pas voorzien is in september, kunnen wij vandaag al zeven
Eclos-kleuren uit eigen voorraad leveren.”

Culot: “Eclos bevat helemaal geen kristallijn silica, wel minimaal 50 procent gerecycleerd materiaal met nu al uitschieters richting 90 procent. Twee belangrijke thema’s die in onze sector spelen, worden zo beantwoord. Veiligheid in de productieomgeving en meer duurzame oplossingen in interieur in keuken. Eén belangrijke eigenschap willen we je zeker niet onthouden:
Eclos is hittebestendig tot ongeveer 220°C.” Esthetisch brengt
Eclos ook wat nieuws. Cosentino maakt gebruik van de zogenaamde Inlayr-technologie om het patroon van het oppervlak te laten doorlopen in meerdere lagen van het materiaal. Dat betekent dat aders en tekeningen niet enkel aan de oppervlakte zichtbaar zijn maar ook doorlopen in de rand van het werkblad. “Het resultaat is een realistischer steenlook”, benadrukt Culot.

Ook de presentatie van alle beschikbare materialen bij Louis Culot evolueert. De bekende stalenwand in de showroom blijft. Daarbovenop komt een realistische fotoweergave van alle natuursteenplaten die het magazijn binnenkomen. Daar staat nu een fotostudio geïnstalleerd waarmee elke plaat in zijn geheel wordt gefotografeerd. Reflecties worden vermeden. “Bij natuursteen is het niet evident op basis van een relatief klein staal een correct beeld te krijgen van het uiteindelijke werkblad”, legt Culot uit. “Elke plaat natuursteen is immers uniek en heeft misschien net wel of net niet die expressieve tekening die je wel of niet wil. Door de volledige plaat in beeld te brengen, weten klanten wat ze mogen verwachten.”
Neem dan rechtstreeks contact op met Louis Culot.
Contact opnemen